Kurum Profili

Birol Çelik
Birol Çelik
Birol Çelik

Hakkımızda

BİROL ÇELİK YAPI, 1989 yılında çelik konstrüksiyon ve kanopi imalatı ana faaliyet konusu ile HATAY ili merkez ilçesi ANTAKYA'da Zahi ÇOKLUK ve oğulları tarafından kurulmuştur.

1989 yılında küçük bir atölyede çalışmalarına başlayan firmamız, aradan geçen süre içerisinde günün koşullarına uyum sağlamak ve artan talebi karşılamak için bugün Antakya Küçük Sanayi Sitesinde 2.000 metrekarelik açık ve kapalı alanda, Antakya Organize Sanayi bölgesinde de 10.000 metrekarelik kapalı ve açık alandaki kendi tesislerinde üretimini sürdürmektedir.

1996 yılında tavan vinç imalatını da çalışmaları arasına alarak çelik konstrüksiyon ve kanopi imalat sektöründe büyük mesafe kat etmiştir.

BİROL ÇELİK YAPI, kendini sürekli geliştiren, yenileyen ve kanıtlayan bir isim haline gelmiştir. Bu performans, işine gösterdiği hassasiyet, müşteri memnuniyeti ve saygıya borçlu olan BİROL ÇELİK YAPI, imalat ve montaj ekibi ile hizmet vermeye devam ediyor.

BİROL ÇELİK YAPI, değişimleri öngören dinamik yapısıyla liderlik, öncülük ve yaratıcılık vizyonuna sahiptir. Değişim gerekliliğini önceden okuyan, hızlı değişim sürecinde duracağı yeri doğru tespit ederek büyüme odaklı stratejiler geliştiren BİROL ÇELİK YAPI, yurt içi ve yurt dışındaki projeleriyle ülke ekonomisine katkıda bulunan, yalnızca üretimde değil, tasarımda ve proje bitimi sonrasında teknik destek sunmayı hedef edinen, müşterileri ile güvene dayalı ilişkiler kurmayı sürdüren bir misyona sahiptir.

BİROL ÇELİK YAPI, Müşteri memnuniyetini, sürekli gelişmeyi, kaliteyi, ekip çalışmasını, sosyal sorumluluğu, profesyonel yönetim anlayışını, teknolojik gelişmelere uygunluğu ve paylaşımı esas alan bir anlayışla sektöründe lider bir kuruluş olmayı kendine vizyon edinmiştir.

Güvenilirlik: Müşteriler nezdinde ticari etik kurallarına uygun davranış sergilemek.

Müşteri Odaklılık: Müşteri beklentilerine uygun, kaliteli ve esnek ürün tedariki sağlamak.

Takım Ruhu: Kurumsal sinerjiyi harekete geçirici iş yapma kültürüne sahip olmak.

Adaptasyon: Küreselleşme ve yapı teknolojisindeki hızlı değişim nedeniyle çevresel ve teknolojik yeniliklere zamanında uyum sağlamak.

Cesaret: Bilgi ve birikimimizi, işgücümüzü ekonomiye kazandırıcı yeniliklere ve gelişime açık olmak.

Kalite ve Güvenlik

Kalite Politikamız, ulusal ve uluslararası standartları esas alarak; bu doğrultudaki yönetsel destekle, müşteri ve çalışan memnuniyeti odaklı, projelendirme ve uygulama mekanizmalarını kullanarak sürekli eğitimle gelişmeyi destekleyen yüksek kaliteli hizmet sunmak ve çalışanlar tarafından benimsenmesini sağlamak üzere kurulmuştur.

- Pro-aktif iş güvenliği yaklaşımının benimsenmesi,

- Faaliyetlerimizin tehlike ve risklerinin periyodik olarak gözden geçirilmesi,

- İşyerinde sağlık ve güvenlik risklerinin belirlenmesi, minimize edilmesi ve yönetilmesine ilişkin etkili yönetim sistemlerin geliştirilmesi ve uygulanması,

- Tüm çalışanların güvenli ve yeterli derecede çalışabilmesi için gereken eğitim ve bilginin sunulması,

- İşyeri içerisinde kaza ve yaralanma vakalarının azaltılması veya bertaraf edilmesi için gereken önlemlerin alınması,

- Ulusal mevzuat ve uluslararası standartlara göre çalışan sağlığı ve güvenliği ile ilgili yükümlülüklerin yerine getirilmesi.